Sprzedajesz nieruchomość? Tych błędów nie popełniaj! Cz.3.
Błędów, jakie można popełnić przy sprzedaży mieszkania jest więcej, niż myślisz. Stąd kolejna i tym razem już ostatnia część naszego artykułu. Pozostało jeszcze kilka elementów tworzących negatywne wrażenie na kupcach. Zanim więc wystawisz ogłoszenie o sprzedaży Twojego mieszkania czy domu, zapoznaj się z naszym dzisiejszym artykułem, by uniknąć błędów, które mogłyby Ci utrudnić finalizację transakcji.
Błędnie napisane ogłoszenie
Podstawową przeszkodą, w skutecznej sprzedaży nieruchomości jest błędnie skonstruowane ogłoszenie. Wielu właścicieli nie opisuje w sposób zachęcający swoich nieruchomości, mimo, że wydaje im się, że jest odwrotnie. Brak najważniejszych informacji to najczęstszy błąd w wielu ogłoszeniach. Ponadto osoby opisujące stawiają na nadmierną ilość pozytywnych określeń, które często nie są odzwierciedleniem rzeczywistości lub dają czytającemu sygnał, że sprzedającemu bardzo zależy na sprzedaży, stąd nadmierne wychwalanie nieruchomości. To często tworzy efekt odwrotny do zmierzonego i budzi podejrzenia, że z mieszkaniem czy domem nie wszystko jest w porządku.
Jak naprawić taką sytuację? Przede wszystkim konstruując ofertę sprzedaży nieruchomości, postawmy się na miejscu kupującego. Zawrzyjmy w notatce informacje najbardziej istotne z punktu widzenia osoby zainteresowanej kupnem.
Niezamieszczenie zdjęć
Brak zdjęć nieruchomości w ogłoszeniu to kolejny kardynalny błąd. Trzeba jednoznacznie podkreślić, że tego rodzaju ogłoszenia są z automatu pomijane przez potencjalnych kupców. Pamiętajmy, że z mieszkaniami jest podobnie jak ze wszystkimi innymi kupowanymi rzeczami – liczy się przede wszystkim dobre pierwsze wrażenie i przyciągnięcie wzroku klienta. Sam suchy tekst z pewnością tego nie zrobi. Odpowiedniej jakości zdjęcia, ujęcia z różnej perspektywy są więc absolutną koniecznością w każdym ogłoszeniu.
Pamiętajmy również, by przemyśleć dobór zdjęć, które zamieścimy w ogłoszeniu. Mieszkanie, dom czy działka na sprzedaż musi się na nich dobrze prezentować. Zadbajmy zatem o odpowiednie oświetlenie, czystość pomieszczeń i usunięcie nagromadzenia zbędnych przedmiotów, które będą tylko odrywać uwagę od oferowanych wnętrz.
Nieadekwatna cena
Kolejny element wpływający znacznie na trudności ze sprzedażą nieruchomości lub brak osób zainteresowanych to zbyt wysoka cena. Zanim ją ustalimy warto rozeznać się, ile kosztują podobne mieszkania czy domy. Mówiąc podobne, mamy na myśli nieruchomości o zbliżonym metrażu czy w podobnej lokalizacji. Przy ustalaniu odpowiedniej ceny dobrze jest skorzystać z pomocy specjalisty np. profesjonalnego pośrednika sprzedaży nieruchomości, który pozwoli nam odpowiednio wycenić nasze mieszkanie czy dom.
Niekorzystne terminy do oglądania nieruchomości
Jeśli chcemy sprzedać nieruchomość, musimy liczyć się z tym, że potencjalni kupcy będą chcieli ją obejrzeć. Udostępnianie mieszkania czy domu w mało korzystnych godzinach albo bardzo rzadko, sprawi, że w tym czasie potencjalni kupcy zainteresują się już innymi nieruchomościami, a my przez takie podejście stracimy okazję do sprzedaży. Nastawmy się zatem na to, że wystawiając ogłoszenie na sprzedaż, nasz telefon się rozdzwoni, a my będziemy musieli ustalić dogodne dla wszystkich terminy odwiedzin naszej nieruchomości.
Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zadzwoń albo zostaw swój numer - oddzwonimy!
Marta Kulawik
Licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami. Dostarcza swoim Klientom sprawdzone informacje pochodzące z wiarygodnych źródeł. Zawsze też reprezentuje tylko jedną stronę transakcji. Znajomość lokalnego rynku nieruchomości poparta doświadczeniem na rynkach światowych, pozwala jej na kompleksową obsługę każdego rodzaju transakcji z korzyścią dla Klienta.