Mieszkanie z dobrą lokalizacją, czyli jakie?
Kupując lub wynajmując mieszkanie, przede wszystkim zwracamy uwagę na jego metraż i ogólny wygląd. Jednak równie ważnym czynnikiem decydującym o finalizacji transakcji, jest jego lokalizacja. Czym zatem charakteryzuje się dobra lokalizacja? Jak znaleźć mieszkanie z dobrą lokalizacją? O tym w artykule.
Dobra lokalizacja dobrej lokalizacji nierówna. Każdy z nas bowiem, poszukując mieszkania, ma przecież nieco odmienne priorytety. Niektórzy wolą kupić lub wynająć nieruchomość w centrum miasta blisko całej oferty kulturalno-rozrywkowej, inni natomiast będą szukać nieruchomości na uboczu, gdzie jest blisko do natury i panuje spokój. Szukając zatem dobrej lokalizacji dla nas, musimy wziąć pod uwagę, czego tak właściwie oczekujemy od naszego przyszłego mieszkania i jego okolicy.
Wybór dzielnicy
W większych miastach dobrą lokalizację utożsamia się z wyborem konkretnej dzielnicy. Każda bowiem posiada swoją własną renomę. Mieszkańcy wiedzą, gdzie warto mieszkać, a gdzie lepiej nie zapuszczać się po zmierzchu. Niektóre dzielnice są również bardziej przyjazne rodzinom z dziećmi, a inne np. osobom starszym. Warto mieć to na uwadze, wybierając mieszkanie w konkretnym miejscu.
Wygląd osiedla
Wygląd osiedla, na którym pragniemy zamieszkać, jest równie istotny. Bezpośrednie otoczenie wokół naszego bloku będzie wpływać na nasze samopoczucie. Poza tym warto przejść się po najbliższym obszarze i zobaczyć, jak daleko mamy do sklepu, przychodni lekarskiej czy na przystanek autobusowy. To detale, które mają duże znaczenie dla komfortu życia codziennego.
Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania na osiedlu, które jeszcze nie istnieje, warto wybrać się do biura developera, by obejrzeć wizualizacje i dowiedzieć się, jak będą rozlokowane budynki względem infrastruktury miejskiej.
Umiejscowienie nieruchomości w budynku
Kolejny aspekt dotyczy umiejscowienia przyszłego mieszkania w budynku. Warto wiedzieć, że lokalizacja nieruchomości na konkretnym piętrze lub od strony wschodniej czy zachodniej także ma znaczenie. Najbardziej problematyczne mogą okazać się skrajne mieszkania, czyli te na parterze lub na najwyższym piętrze. Jedne i drugie posiadają zarówno wady, jak i zalety. Przeanalizujmy również rozkład mieszkania. Zobaczymy, na którą stronę wychodzą okna, czy da się zrobić w pomieszczeniach przeciąg. Sprawdźmy też czy rozlokowanie pomieszczeń nam odpowiada i czy jest funkcjonalne.
Dostęp do miejskiej infrastruktury
Kupując mieszkanie, chcemy, by wszystkie niezbędne elementy potrzebne do codziennego życia były blisko. Zanim więc zdecydujemy się sfinalizować transakcję, sprawdźmy czy w pobliżu znajdują się sklepy, place zabaw, szkoła, przedszkole, dostęp do terenów zielonych czy transportu publicznego. Wszystkie te elementy będą miały wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie, warto więc, by były pod ręką.
Jeśli zatem szukacie mieszkania z dobrą lokalizacją, która będzie uwzględniać Wasze najważniejsze potrzeby, to skontaktujcie się z Martą Kulawik. Jako doświadczona i profesjonalna agentka nieruchomości znajdzie dla Was mieszkanie na miarę Waszych oczekiwań.
Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zadzwoń albo zostaw swój numer - oddzwonimy!
Marta Kulawik
Licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami. Dostarcza swoim Klientom sprawdzone informacje pochodzące z wiarygodnych źródeł. Zawsze też reprezentuje tylko jedną stronę transakcji. Znajomość lokalnego rynku nieruchomości poparta doświadczeniem na rynkach światowych, pozwala jej na kompleksową obsługę każdego rodzaju transakcji z korzyścią dla Klienta.