OPIS, KTÓRY SPRZEDAJE NIERUCHOMOŚCI CZ. 2
JAK OPISAĆ, ŻEBY SPRZEDAĆ NIERUCHOMOŚĆ?
Dziś kontynuujemy temat z ostatniego artykułu dotyczący tworzenia treści ogłoszeń sprzedaży mieszkań. Wiecie już, że warto być w nich dokładnym, opisać nieruchomość ze szczegółami, umiejętnie zaintrygować czytającego, ale jednocześnie nie przejaskrawiać rzeczywistości. Równie ważny jest język, stylistyka i gramatyka. Niech Twoje ogłoszenie nie będzie przerostem formy nad treścią. Ale to nie wszystko. Jest jeszcze kilka innych zasad, do których warto się stosować. I o nich właśnie przeczytasz w dzisiejszym artykule.
OKREŚL TARGET
Ogłoszenie nie może być pisane do wszystkich, bo będzie do nikogo. Zanim je stworzysz, zastanów się, kto chciałby kupić taką nieruchomość, jaką masz do zaoferowania. Czy będzie to rodzina z dziećmi, singiel, osoby starsze, a może para na dorobku. Kiedy już ocenisz, warto w ogłoszeniu podkreślić udogodnienia, na którym zależało by danej grupie docelowej. Przykładowo, rodzina z dziećmi z pewnością będzie szukać czegoś w spokojnej okolicy, z większą ilością pokoi, w bliskim sąsiedztwie szkół, przedszkoli i placów zabaw. Jeśli Twoje mieszkanie spełnia te wymogi, koniecznie napisz to w ogłoszeniu.
PODKREŚL ATUTY NIERUCHOMOŚCI
Każde mieszkanie, dom czy biuro czymś się wyróżnia na tle innych lokali. Takie detale warto uwypuklić w ogłoszeniu. Zwróci to uwagę potencjalnego odbiorcy oraz zachęci go do obejrzenia mieszkania. Dzięki temu zabiegowi Twoje ogłoszenie nie przepadnie w morzu innych ofert i zapadnie czytającym w pamięci, a stąd już tylko krok do wykonania telefonu i umówienia się na spotkanie.
NIE POWTARZAJ SIĘ
Jeśli na portalu, na którym się ogłaszasz, istnieje formularz przedstawiający najważniejsze informacje o nieruchomości np. cena czy metraż, nie powtarzaj tych danych w opisie. Treść służy do tego, by uszczegółowić ofertę i zachęcić czytającego do wykonania telefonu do Ciebie, a powtarzanie tych samych informacji może go zniechęcić. Jeśli formularz przedstawia konkrety, w ogłoszeniu postaw na zwrócenie się ku potrzebom kupującego, roztocz przed nim wizję idealnego miejsca do życia, podkreśl atuty nieruchomości. Możesz opisać układ mieszkania, położenie okien, możliwości, które stwarza każde pomieszczenie. Wpłynięcie na wyobraźnię potencjalnego właściciela to skuteczny, sprzedażowy zabieg, który sprawia, że czytający Twoje ogłoszenie klient poczuje się, jakby był w Twoim mieszkaniu i zacznie je sobie wyobrażać jako własne. To znacznie zwiększa szanse na telefon właśnie do Ciebie.
Podsumowując, tworząc ogłoszenie sprzedaży nieruchomości, warto pamiętać, że nie jest to czysto informacyjna treść, ale ma także właściwości sprzedażowe i marketingowe. Jego celem jest zainteresowanie potencjalnego klienta i zachęcenie go do umówienia się na oglądnie. By osiągnąć ten cel, trzeba postawić na jasność przekazu, szczerość, intrygujący początek i odpowiedni styl. Pamiętajmy też, by pisać do konkretnego odbiorcy, który w najbardziej prawdopodobnym stopniu może być zainteresowany tego typu nieruchomością. Do tego dorzucamy podkreślenie najważniejszych atutów mieszkania i czekamy na pierwszy telefon. Gwarantujemy, że po zastosowaniu naszych rad, pierwszy klient zadzwoni szybciej, niż myślisz.
Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zadzwoń albo zostaw swój numer - oddzwonimy!
Marta Kulawik
Licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami. Dostarcza swoim Klientom sprawdzone informacje pochodzące z wiarygodnych źródeł. Zawsze też reprezentuje tylko jedną stronę transakcji. Znajomość lokalnego rynku nieruchomości poparta doświadczeniem na rynkach światowych, pozwala jej na kompleksową obsługę każdego rodzaju transakcji z korzyścią dla Klienta.